Jaro je tady, hýčkejte se!

Jaro je tady, hýčkejte se!

2. 4. 2021

V hlíně se již objevily první sněženky a bledule, sluneční paprsky nabývají na síle, příroda se probouzí a ve vzduchu je cítit jaro.  Přichází nejkrásnější roční období, jež do našich těl vlévá nový příval energie. Nastává čas péče nejen o naše příbytky, ale i o nás samotné.  

Po zimě trápí naši pleť zejména její výrazná dehydratace, která spolu s nedostatkem živin způsobuje unavený až zašedlý vzhled. Chladné počasí vysušilo všechny typy pleti, včetně mastné, a proto je důležité ji začít vyživovat a dodávat potřebné vitamíny a minerály. Možností je celá řada a je na každém, jaký způsob zvolí. Naší pokožce ale příliš nesvědčí všelijaké „módní výstřelky“ a neosvědčené „zaručené tipy“. V péči o pleť bychom měli upřednostňovat léty prověřené způsoby, popřípadě bychom se měli držet rad zkušených dermatologů.

Mrtvé moře je pohlazením pro naši pleť

O blahodárných účincích Mrtvého moře na lidské tělo, se toho napsalo již hodně. Tato léčivá síla je lidmi využívaná již více než 2000 let. Není snad typ pokožky, kterému by nevyhovovala. Jedinou kontraindikací k použití jsou otevřené rány nebo zcela výjimečně se zhoršující potíže po absolvování léčebné kúry.  Zbývající procento lidí, které dosahuje více než 98%, reaguje na podání přípravků se solemi Mrtvého moře, pozitivně. S námi nabízenou kosmetikou EIN GEDI „ vedle nešlápnete. Výsledky poctivé jarní péče s touto hydratační řadou, na sebe nenechají dlouho čekat.

Každodenní versus ideální kosmetická rutina

Pokud vás naše jarní nabídka krémů oslovila, jen nevíte, které si vybrat, napovíme vám. Pro každodenní kosmetickou rutinu by ve „výbavě“ ženy rozhodně nemělo chybět čisticí mléko nebo gel, tonikum a kvalitní krém. Toto je naprostý základ, jež by měla používat každá žena po celý rok. Trápí-li vás výraznější kožní potíže, jako například zanícené akné, pak pokožku denně omývejte tímto mýdlem, jež vykazuje silné hojivé a antiseptické účinky. S výjimkou očí a sliznic jej lze použít na celé tělo, včetně obličeje.

Obvyklou součástí každodenní starostlivosti o pleť běžně nebývá ani oční krém. Mnohým ženám to připadá jako zbytečná investice, jenže opak je pravdou! Kůže kolem očí je velmi tenká, prakticky bez tuku, nenajdeme na ní ani potní a mazové žlázky, a pak všechny tyto skutečnosti jí dělají hodně zranitelnou a náchylnou ke vzniku vrásek i v mladém věku. Odborníci doporučují jako prevenci používat oční krémy již od věku 25 let. Pokud je vám ale více než 40, pak je jeho použití doslova nutností, chcete-li si zachovat mladistvý vzhled co nejdéle. A jak jej používat? Zásadou číslo jedna je použití na odlíčenou pokožku a zásada číslo dvě je jeho velmi jemná aplikace. Je dokázáno, že prostředníčky vyvíjejí ze všech prstů nejmenší tlak, proto jsou na nanášení malého množství očního krému nejideálnější. Zásadou číslo tři je pak jeho vklepávání do pokožky od vnějšího koutku k vnitřnímu, nikoliv jeho roztírání, kdy natahováním pokožky si vrásky spíše „vyrobíme“.

Tečka k dokonalosti

Na závěr vám nabídneme opravdovou tečku jarní dokonalosti. Je jí slavná přírodní parfémová voda Essence of Jerusalem.  Jde o nádhernou ženskou vůni, v níž se snoubí exotika starověkého Jerusaléma s moderní květinovo-bylinnou vůní. Říká se, že součástí této vůně je esence z 90 různých domorodých izraelských rostlin, což jí dodává jedinečnost a originalitu.

Na úplný závěr už jen připomínáme, že všechny produkty od Ein Gedi Cosmetics jsou čistě přírodní a veganské, což znamená, že v žádné části výroby nebyly testovány na zvířatech a neobsahují živočišnou přísadu.