Podzim se blíží!

Podzim se blíží!

19. 9. 2022

Trápí vás suchá pokožka? Jedno je jisté. Rozhodně v tom nejste sami. Je vědecky dokázáno, že se suchou pletí bojuje až třtina z nás a téměř každý nad 60 let. Při tomto procesu postrádá vnější vrstva pokožky dostatek vlhkosti, mezi buňkami se tvoří malé mezery a na povrchu pokožky se tak objevují viditelné praskliny. 

Původ svědivé a suché pokožky může mít mnoho různých příčin. Nejdříve byste se měli ujistit, že tyto problémy nemohli vzniknout jako vedlejší efekt určité medikace. V tom případě je na místě ihned vyhledat specializovaného doktora.

Pokud ale trpíte na suchou pleť převážně při měnícím se ročním období, máme pro vás několik tipů, jak se suchou pokožkou bojovat.

Suchá pokožka postrádá především vlhkost. Promasírujte alespoň jedenkrát denně svou pleť pomocí obličejového krému a dopřejte ji tak vše nezbytné pro její úlevu. Pokud péči o svou pokožku začínáte ráno, doporučujeme Minerální hydratační denní krém. Ten je lehký na denní použití a nenechává pleť mastnou. 

Neodmyslitelná část péče o vaši pokožku by měla být její očista. Každý večer důkladně odličte a omyjte svou pleť. Při odličování buďte jemní a nezapomínejte, že hrubým zacházením porušujete jemnou vnější vrstvu své pokožky. Proces mytí i odličování si můžete ulehčit zvolením vhodného odličovače. Zkuste například Minerální čisticí emulzi, která vaši pokožku hluboce ale zároveň jemně pročistí.

Dalším tipem, jak rozjasnit svou suchou pokožku, je používání hydratačních obličejových masek. Zkrátka a dobře, není nad hloubkovou regeneraci celého obličeje. K tomu by vám mohla pomoci naše speciální bahenní maska z mrtvého moře. Vaší pokožce dodá minerály a krásně ji rozjasní. Masku můžete zakoupit ve výhodné sadě, která rovnou obsahuje krém na ruce a již zmíněnou obličejovou čistící emulzi.

Nakonec byste také neměli zapomínat na zdravou stravu a dostatečný pitný režim. I to jde ruku v ruce s krásnou a zdravou pletí. Ačkoli nám podzim klepe na dveře, nezapomínejme, že vitamíny a vlákniny jsou stěžejní nejen pro naše zdraví, ale i pro naši pleť.