Přivítejte jaro zdravě svěží pokožkou

Přivítejte jaro zdravě svěží pokožkou

9. 2. 2022

Blížící se jaro není nejideálnějším ročním obdobím pouze pro očistu těla, ale také naší pokožky, na kterou přes zimu tak trošku zapomínáme. A přitom stačí málo a naše pleť bude opět zářit jako jarní sluníčko. 

Pořád samá kosmetika!

Pokud patříte k těm, kteří stále ještě nevědí, jak správně pečovat o pokožku obličeje, tak jste tady správně. Na trhu jsou tisíce přípravků, na každém kroku slyšíte stovky různých doporučení ..… samé krémy, séra, gely, micelární vody, tonika, peelingy, masky….. kdo se v tom má vyznat?!

Přitom je to úplně jednoduché!

Stačí dodržovat 3 hlavní zásady:

 1. Voda na pleť nepatří.
  Ač je to možná paradoxní, voda pleť vysušuje. Vzdejte se jí a budete vidět za krátkou dobu velký rozdíl. 
 2. Základem úspěchu je čistá pleť.
  Pokud nebudete svou pleť pravidelně čistit, bez ohledu na to, jestli se líčíte nebo ne, ani sebelepší krém nebude na takové pleti plnit svou funkci.
 3. Bez denního krému ani ránu.

Je to jako nazout si boty. Prostě bez nanesení denního krému na pleť nevycházejte z domu. Pamatujte si, že denní krém je důležitější než noční.
Proč? Denní krém tvoří na naší pokožce jakousi bariéru proti všem vnějším vlivům, zatímco noční ji vyživuje a regeneruje. Samozřejmě, že ideální je používat oba druhy, neboť se vzájemně doplňují, ale chcete-li investovat jen do jednoho, vyberte denní. 

Jarní péče se třemi produkty

Na správnou a dokonalou jarní péči o pleť vám v podstatě postačí 3 základní produkty:

 • Čistící minerální emulze – jemně a přitom hloubkově vyčistí vaši pokožku jak od nečistot, tak od make-upu. Používejte ji denně a za krátký čas budete vidět první výsledky.
 • Minerální pleťová maska – používejte ji 1x týdně. Tato maska přitáhne hluboko uložené nečistoty jako magnet a vytáhne je z pokožky ven. 
 • Hydratační pleťový krém denní – ochrání vaši pleť před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí a navíc jí dodá výživu i vláhu, což je v jarním období velmi důležité. Nezapomeňte, že nanášet se musí vždy jen na dobře vyčištěnou pleť.

Dopřejte pleti nadstandard

Je-li vám více než 30 let a chcete-li si zachovat pleť mladistvou, doporučujeme ještě tyto dva produkty:

 • Minerální oční krém – jemný a hloubkově hydratační krém, který vyživí citlivé oční okolí. Pravidelným používáním dojde k vypnutí pokožky a minimalizaci vrásek.
 • Revitalizující pleťový krém noční – jak jsme si řekli, není nutný, ale pokud chcete svou pleť opravdu hýčkat, dopřejte jí ho. Zatímco vy spíte, krém dodává vaší pokožce výživu, čímž napomáhá buněčnému obnovování pleti. 

Pokud je vám více než 40 let a doposud jste oční krém nepoužívali, je na to nejlepší čas! Nikdo přece nechceme mít více očních vrásek, než je nezbytně nutné.

Základní (minimální) jarní péče o pleť – krok za krokem

 1. Každé ráno a večer řádně vyčistit pokožku čistící minerální emulzí.
 2. Po ranním vyčištění nanést na obličej i krk denní krém.
 3. Jedenkrát týdne si udělat relax a dopřát pleti hloubkovou pleťovou masku.

Zvykněte si dělat tyto časově nenáročné úkony a vzhled vaší pleti se znatelně zlepší. Nebudeme dávat plané sliby, že to bude za týden nebo dva, protože to závisí i na dalších faktorech, např. v jakém stavu je vaše pleť aktuálně a taky třeba na věku. S vaší pravidelností a pečlivostí se ale výsledky dostaví určitě.